Aradığınız işi hemen bulun!

Niteliklerinize en uygun işi bulduktan sonra tek yapmanız gereken başvuru formunu doldurmak.

ALMANYA'DA DOKTOR OLARAK ÇALIŞMAK

Almanya'da kapatılması güç bir doktor açığı bulunmaktadır.Bu açığı kapatmak için Almanya Federal Hükümeti, hem uzman doktorların hem de henüz uzmanlaşmamış doktorların ülkelerinde istihdam edilebilmesi konusunda kolaylıklar sağlamaktadır. Türk hekimlerinin aldığı tıp öğretiminin niteliği, Alman sağlık sektörü tarafından yakından takip edilip denkliği de kabul ediliyor.Almanya'da pratisyen hekimler ortalama 4.000,- EURO; uzman hekimler ise ortalama 5.000,- EURO maaş almaktadır. Eğer doktor olarak çalışıyor ya da çalışmak istiyorsanız, Almanya'da kariyer yapmak için şimdi tam zamanı!

Aranan Koşullar
 • Tıp Fakültesinden mezun olmak.
 • En az B2 düzeyinde Almanca dil sertifikasına sahip olmak
Uzman Doktorlar için Aranan Koşullar
 • Tıpta uzmanlığını yapmış olmak
 • En az B2 düzeyinde Almanca dil sertifikasına sahip olmak
Başvur

ALMANYA'DA HEMŞİRE OLARAK ÇALIŞMAK

Bu alandaki büyük istihdam açığını kapatmak için Alman Federal Hükümeti çeşitli teşvikler sunmaktadır.Şu anki verilere göre 2030 yılına kadar 100.000 kişi sadece hemşire olarak istihdam edilecektir.Ayrıca hemşirelik alanındaki bazı teşvikler sayesinde mesleki eğitim (Ausbilding) sürecinde en az 1.000,- EURO ve mesleki eğitimden sonra ise en az 2.400,- EURO maaş verilmektedir.Bu maaşlara ek olarak mesai ve vardiya ücretleri de ödenmektedir.Eğer Türkiye'de hemşire olarak çalışıyorsanız, mesleki eğitiminizi yaptıysanız veya yapmak istiyorsanız Almanya'da çalışma hayatına başlamak için şimdi tam zamanı!

Aranan Koşullar
 • İlgili kurum ve kuruluşlardan mezun olmak.(Sağlık Meslek Lisesi veya Sağlık Meslek Yüksekokulu)
 • 35 yaşını geçmemiş olmak.
 • Sabırlı, düzenli ve sorumluluk duygusuna sahip olmak.
 • B1 Düzeyinde Almanca dil sertifikasına sahip olmak.
Başvur

ALMANYA'DA MÜHENDİS OLARAK ÇALIŞMAK

Almanya'da farklı mühendislik alanlarında da büyük istihdam açığı bulunmaktadır.Özellikle bilgisayar ve makine mühendisi hızlı gelişen teknolojiden dolayı Almanya'da sürekli aranan meslekler arasındadır.Diğer mühendislik dallarında da Almanya'da istihdam olmanız mümkündür.Almanya'da mühendisler en az 3.500,- EURO kazanmaktadır. Eğer mühendis olarak çalışıyor ya da çalışmak istiyorsanız, Almanya'da kariyer yapmak için şimdi tam zamanı!

Aranan Koşullar
 • İlgili kurum ve kuruluşlardan mezun olmak.(Mühendislik Fakültesi)
 • 45 yaşını geçmemiş olmak.
 • B2 düzeyinde Almanca ve/ya İngilizce dil sertifikasına sahip olmak.(Dil yeterliliği konusunda işverenin beklentisi belirleyicidir)
Başvur

Başvuru Yap

Almanya Yolu farkıyla hayalinizdeki işiniz artık bir tık uzakta..

Kişisel Bilgiler

Eğitim Bilgileri

Genel Bilgiler